Lista adwokatów deklarujących gotowość występowania z urzędu znajduje się w załączniku

Lista adwokatów deklarujących gotowość występowania z urzędu w sprawach nieletnich znajduje się w załączniku.

 

Przyjazny pokój przesłuchań to miejsce, w którym dziecko występujące w roli świadka będzie czuło się komfortowo. Jest to miejsce przyjazne, nastawione na potrzeby dziecka, takie które zminimalizuje stres związany z rolą świadka bądź uczestnika rozprawy sądowej i ułatwi uzyskanie od dziecka wiarygodnego materiału dowodowego podczas przesłuchania.

Pomieszczenie  znajduje się w w budynku Komendy Powiatowej Policji w Sokółce ul. Białostocka 69B, 16-100 Sokółka.

Przyjazny pokój składa się z dwóch pomieszczeń:
- pokoju przesłuchań przeznaczonego dla osoby przesłuchiwanej, przesłuchującej oraz w razie potrzeby psychologa,
- pokoju technicznego przeznaczonego dla stron, pełnomocników oraz innych uprawnionych osób.

Pokój przesłuchań wyposażony jest w kamery, mikrofony oraz zestawy nauszne pozwalające na bezpośrednie porozumiewanie się między pokojem technicznym a osobą przesłuchującą. Pokój umeblowany został w sposób zapewniający komfortowe przebywanie w nim młodszym i starszym dzieciom, utrzymany jest w stonowanej kolorystyce. Wyposażony jest w materiały i sprzęt pomocny w uzyskiwaniu informacji od dziecka (kredki, papier) oraz zabawki dostępne dziecku.

Pokój techniczny wyposażony jest w sprzęt audio-wideo pozwalający rejestrować przesłuchanie oraz sporządzić zapis na płycie DVD.

 

 Przyjazny pokój przesłuchań    Przyjazny pokój przesłuchań     Przyjazny pokój przesłuchań

 

EPU

Elektroniczne Postępowanie Upominawcze – system teleinformatyczny Ministerstwa Sprawiedliwości obsługujący elektroniczne postępowanie upominawcze, które zostało wprowadzone ustawą z dnia 9 stycznia 2009 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2009 r., Nr 26,poz. 156), która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2010 roku.

Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie przekazania rozpoznawania spraw w elektronicznym postępowaniu upominawczym rozpoznawanie spraw w elektronicznym postępowaniu upominawczym z właściwości innych sądów rejonowych przekazano Sądowi Rejonowemu Lublin-Zachód w Lublinie (Dz.U. z 2012r., poz. 1348), aktualnie VI Wydziałowi Cywilnemu (zarządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie utworzenia wydziałów w sądach rejonowych Dz.Urz.MS. z 2020 r., poz. 3, ze zm.).

Zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 23 października 2018 r. w sprawie wskazania wydziału sądu okręgowego rozpoznającego środki odwoławcze w elektronicznym postępowaniu upominawczym ustalono II Wydział Cywilny Odwoławczy Sądu Okręgowego w Lublinie jako właściwy do rozpoznawania środków odwoławczych w elektronicznym postępowaniu upominawczym (Dz.Urz.MS. z 2018 r., poz. 287).

Zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 29 lipca 2022 r. w sprawie powierzenia sądom apelacyjnym wykonywania czynności związanych z projektowaniem, wdrażaniem i utrzymywaniem systemów informatycznych, Sądowi Apelacyjnemu w Lublinie powierzono wykonywanie czynności w zakresie wsparcia użytkowników systemu teleinformatycznego obsługującego Elektroniczne Postępowanie Upominawcze, administrowania tym systemem, jego wdrażania i modyfikacji oraz testowania (Dz.Urz.MS. z 2022 r., poz. 155).